Park Dinozaurów w Łebie zajmuje powierzchnię 20 ha. Sposób ukształtowania terenu, jego naturalne walory a także bliskość morza czynią dzień przeznaczony na poznanie ŁEBA PARKU naprawdę wyjątkowym! Jest to miejsce, w którym zarówno dorośli jak i dzieci spędzą niezapomniane chwile.

Podczas spaceru ścieżkami, mostami i kładkami poprzez trzciny można zobaczyć 100 różnych gadów. Wśród nich dwa kolosy – Seismosaurus mający 45 metrów długości i jedyny w Polsce Brachiosaurus z wysokością 13 metrów. Namacalnie i wszystkimi zmysłami zwiedzający odczuwają klimat tamtych okresów w dziejach Ziemi. Na własnej skórze doświadczają również jak wyglądało i rozwijało się życie setki milionów lat temu.

Oprócz tego w ŁEBA PARKU można zajrzeć do prehistorycznej chaty oraz groty, aby podejrzeć życie i pochówek Neandertalczyków.

W ŁEBA PARKU można korzystać również z innych rozrywek. Najmłodsi na pewno chętnie odwiedzą mini ZOO, w którym można karmić kozy, owce, daniele oraz jelenie, a także jeździć na kucykach. Oprócz tego w parku wybudowano Wioskę Indiańską. Warto zajrzeć też do galerii skamielin i minerałów oraz galerii bursztynowej. Tam każdy poszukiwacz wiedzy zobaczy jak kształtowało się “złoto Bałtyku”.

Aby odpocząć nieco do wrażeń zachęcamy do wizyty w kinie 5D czy na placu zabaw. ŁEBA PARK ma również zaplecze gastronomiczne i wypoczynkowe.

Kategorie: Aktualności