W 2015 roku narodził się pomysł na ciekawą formę promocji miasta Łeby oraz obszaru Słowińskiego Parku Narodowego. Pomysł ten dotyczył organizacji amatorskiego rajdu rowerowego oraz wyłonienia grupy śmiałków, sympatyków jazdy na dwóch kółkach, którzy w ciągu tygodnia mieli przejechać ponad 1200 kilometrów szlakiem naszych miast partnerskich w Polsce przez Mikołajki do Szczyrku. W tym roku w dniach od 3 maja do 11 maja odbędzie się czwarty rok z rzędu rajd rowerowy zorganizowany przez Gminę Miejską Łeba do Pragi w Czechach. Gościnnie cykliści odwiedzą Toruń, Gniezno, Wałbrzych oraz wiele innych miejscowości na całej trasie.

A wszystko to w ramach akcji „Trzeźwo patrzę – trzeźwo jadę” na stawionej na profilaktykę uzależnień i stworzonej dla popularyzacji wiedzy na temat problemów, jakie niesie ze sobą uzależnienie od alkoholu oraz innych używek. Jest to również wskazanie alternatywy spędzania wolnego czasu – czynnie z rodziną bądź ze znajomymi oraz ukazanie młodemu pokoleniu jak atrakcyjnie i zdrowo można spędzić urlop, a przy okazji zobaczyć wiele ciekawych miejsc napotkanych po drodze.

Ponadto planowana akcja będzie miała jak zwykle przesłanie charytatywne. Poprzez tę akcję chcemy wesprzeć Fundację MATIO z Krakowa, która zajmuje się osobami chorymi na mukowiscydozę. Trzecim elementem jest promowanie walorów przyrodniczych i turystycznych miasta Łeby oraz Słowińskiego Parku Narodowego, w którym to znajdują się jedyne w Europie „Ruchome Wydmy”. Uczestnicy rajdu będą codziennie pokonywać około 120 km. Na całej trasie cykliści będą propagować ideę wydarzenia. Łączna trasa rajdu wyniesie 863 kilometry.

Kategorie: Aktualności